Aluetoimisto: Asemakatu 22 A, 90100 OULU

Puh. 050 4686 939

| Yhteystiedot

Jäsenilta pe 30.1.2026

OAJ Pohjois-Pohjanmaan alueyhdistys järjestää

JÄSENILLAN pe 30.1.2026 Radisson Blussa

Saamme vieraaksemme OAJ:n puheenjohtaja Katarina Murron. Ruokaillaan yhdessä, kuunnellaan ja keskustellaan opetusalan ajankohtaisista asioista. Illan huipentaa suosiota saavuttanut Puolangan Pessimistien Mitätön Show.

OHJELMA
17.30–18.15 Salaattibuffet
18.15–19.15 Katarina Murron ajankohtaiskatsaus ja keskustelua
19.45–21.45 Mitätön Show
                          Kesto toivottavasti alle 2 h. Sisältää väliajan.
                          Varoitus! Saattaa sisältää:
                           – musiikkia
                           – ns. ”huumoria”
                           – piirtoheitinkalvosulkeiset

Puolangan pessimistien Mitätön Show on mitättömyyden ylistys ja jollain kierolla tavalla rakkauden osoitus kaikille kuoleville peräkylille. Mitätön Show sisältää jonkinlaista huumoria, tarpeettoman taidokasta musisointia sekä kaikkien suosikin, piirtoheittimellä esitettyjä tilastoja juuri SINUN kotikuntasi mitättömyydestä.

Mukaan mahtuu 300 ensimmäiseksi ilmoittautunutta. Ilmoittautumiset ovat sitovia ruokatarjoilun ja näytelmän vuoksi. Ilmoittauduthan viimeistään 15.1.2026 mennessä. Ilmoittautumislinkki ja omavastuun maksuohjeet on lähettety yhdistysten kautta.

MIKÄ             Jäsenilta
MISSÄ           Ravintola Toivo, Radisson Blu, Hallituskatu 1, 90100 Oulu
MILLOIN      pe 30.1.2026 klo 17.30 alkaen

Tervetuloa mukaan!

Laita jakoon jos tykkäsit 🙂Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on email
Email